Marcin Markowski - 27.11.2021

Archetypy modeli domenowych - prezentacja

Czym są archetypy modeli domenowych? Do czego mogą się przydać i jak uzupełniają się z technikami z Domain Driven Design?

Ludzie prowadzą działalność gospodarczą od wieków. W starożytności też istniały przedsiębiorstwa prowadzące handle w skali kontynentalnej, bez komputerów i Internetu. Nic dziwnego, że po takim okresie testów, wiele rozwiązań biznesowych jest naprawdę stabilnych.

W firmach z tej samej branży spotykamy niemal te same problemy, między branżami też można zauważyć bardzo wiele podobieństw. Katalog tego typu problemów biznesowych i ich sprawdzonych rozwiązań mógłby znacznie usprawnić i przyspieszyć proces projektowania systemów IT, w którym najtrudniejszym elementem jest dobre poznanie domeny.

Archetypu modeli domenowych to kolejne narzędzie, którym powinien zainteresować się każdy, kto stosuje techniki Domain Driven Design. Naprawdę warto je mieć w swojej skrzynce z narzędziami!

Szerzej o tym temacie możecie posłuchać na mojej prezentacji:

Same slajdy są do obejrzenia tu


Marcin Markowski

Zdjęcie Marcin Markowski
Trener

Architekt, trener, zwolennik podejścia Software Craftsmanship i ścisłej współpracy z biznesem. Specjalizuje się w modelowaniu opartym o Domain Driven Design i projektowaniu architektury systemów.

Zaczynał od consultingu biznesowego, później przeszedł do IT. Pracował zarówno nad systemami „enterprise”, jak i tworzył od podstaw rozwiązania dla małych firm. Próbował wejść w świat startupów z własnym produktem. Ostatecznie został jednak w IT, gdzie działa jako konsultant i trener.